Co a k čemu jsou bobcoiny

Bobcoiny jsou body sbírané za vypľňování našich dotazníků a účast na našich akcích.

K čemu vám takové bobcoiny jsou? Ačkoliv je zatím nelze směnit za bitcoiny či eura (samozřejmě o tom s příslušnými institucemi jednáme, Světová banka se ovšem stále trochu cuká), mají bobcoiny už nyní rozhodně co nabídnout! Díky nim se můžete porovnat s dalšími pokusnými králíky – na žebříčku snadno zjistíte, jak úspěšný králík či králice jste. Úspěšné sběrače plánujeme pozvat na některé námi pořádané akce. Těšit se můžete také na speciální odznáčky, soutěže o knihy, losování o další ceny a mnoho dalších výhod, které plánujeme v brzké době spustit. 

A k čemu jsou bobcoiny nám? Doufáme, že někteří z vás budou hotové dotazníky častěji podepisovat svým králičím kódem (jedině tak vám můžeme poslat na účet bobcoiny) a my budeme moci sledovat změny v chování a názorech jednotlivých osob v průběhu let (tedy provádět tzv. longitudinální studie). Také předpokládáme, že pod vnitřní záminkou získávání bobkoinů budou někteří z vás častěji a radostněji navštěvovat naše stránky a neutečou jim tak nové dotazníky. V neposlední řadě vám bobcoiny umožní realističtější hraní experimentálních her určených například k sledování ochoty riskovat – ve hře budete třeba moci za správnou odpověď získat bobcoiny, nebo za špatnou odpověď své vlastní těžce vydělané bobcoiny ztratit.

Jak je můžete získat

Za vyplnění dotazníků – za vyplnění každého dotazníku získáte určitý počet bobcoinů. Tato základní odměna záleží na délce a náročnosti dotazníku. Za včasné vyplnění dotazníku můžete získat k základnímu počtu bobcoinů i prémii ve výši 40 % (vyplnění do 48 hodin od spuštění dotazníku), 20 % (vyplnění během prvního týdne), nebo 10 % (vyplnění během prvního měsíce) ze základní odměny za dotazník.

Za návštěvu na našich stránkách – pokud navštívíte naše stránky a kliknete na tlačítko s mrkvičkou, získáte 1 bobcoin. Na tlačítko můžete kliknout jednou za 24 hodin.

Za odběry – za účast na našich odběrech získáte jednorázově 200 bobcoinů, za každý další odběr 50 bobcoinů. Za svůj první odběr získáte navíc “násobítko” (viz níže).

Za pokusy – za (fyzickou) účast na našich pokusech získáte od 50 do 200 bobcoinů; za svou první účast navíc získáte násobítko.

Násobítka

Získáte-i násobítko, všechny bobcoiny, které od té doby získáte budou násobeny jeho hodnotou. Je-li hodnota násobítka například 1.1, místo každého dalšího bobcoinu získáte 1.1 bobcoinu.

Získat můžete tři různá násobítka:

  • 1.1 za svůj první odběr
  • 1.1 za svou první fyzickou účast na našich pokusech (kromě odběrů krve)
  • 1.05 za dosažení hranice 500 bobcoinů

Každé násobítko lze získat pouze jednou. Desetinné hodnoty násobítek se sčítají, dostavíte-li se tedy například na odběr krve i na některý z našich budoucích pokusů, budou se vaše získané bobcoiny násobit hodnotou 1.2.

Odznaky

Kromě samotných bobcoinů můžete získat odznaky za Váš celkový počet bobcoinů (úrovně) a dále také speciální odznaky například za vyplnění určité kombinace dotazníků nebo za účast na našich pokusech.

Úrovně

Králík 1. úrovněKrálík 2. úrovněKrálík 3. úrovněKrálík 4. úrovněKrálík 5. úrovně
(od 1 bodu)(od 100 bodů)(od 240 bodů)(od 410 bodů)(od 610 bodů)

Speciální odznaky

Zatím byly uděleny tyto 4 odznaky:

Karmínová pacičkaČenicháníKytkyZrzavost
Za účast na odběrech krve.Za účast na čichacích pokusech.Za účast na hodnocení krásy květin.Za účast na pokusech porovnávající některé charakteristiky zrzavých a nezrzavých lidí.

O termínech pokusů Vás budeme informovat zde na stránkách a na facebooku Pokusných králíků. Většina pokusů probíhá v Praze, ale odběry se pravidelně konají také v Brně, a příležitostně v dalších městech.

Bonusové odznaky

TryskokrálíkPátý drápekDesátý drápek
Za vyplnění nejméně tří dotazníků do druhého dne od spuštění.Za vyplnění 5 dotazníků.Za vyplnění deseti dotazníků.