PokusniKralici.cz

Testy na toxoplasmózu (středa)

Milí králíci,

Prosíme, vyberte si čas testování a vyplňte barevně ohraničená pole.

Po vyplnění údajů bude na Váš e-mail odeslán kód, jehož zadání do následujícího formuláře podmiňuje přihlášení k odběrům. Během přihlašovacího procesu Vám totiž bude založena nová králičí registrace, případně bude Vaše současná propojena s novými údaji, a neradi bychom, aby Vaše Králičí číslo padlo do nesprávných rukou.

Pokud máte anonymní registraci a nechcete, aby byla propojena s novými, neanonymními údaji, nevyplňujte svoje Králičí číslo. Budete zaregistrováni znovu a Králičí číslo nové registrace bude doručeno na Vaši e-mailovou adresu. Máte-li registraci neanonymní, můžete zkusit vyplnit svoje Králičí číslo, na e-mail Vám dorazí kontrola, zda si jej skutečně pamatujete správně. Pokud si číslo nepamatujete, nevadí. Najde-li systém v databázi Váš e-mail, číslo Vám následně prozradí.

Nepotvrzením e-mailové adresy odstupujete od účasti v krevních testech. Nebude-li e-mail potvrzen do tří hodin od začátku přihlašovacího procesu, Váš vybraný čas odběru bude uvolněn dalším zájemcům, a zadané údaje se nijak nepromítnou do Vaší původní registrace.

Přihlašujete se na
15.05.2019
Text pozvánky z předchozí strany

Testy na toxoplasmózu (středa)

Na této stránce se můžete přihlásit do studie vlivu parazita Toxoplasma gondii na lidské chování.

Podmínkou účasti ve studii je otestování na přítomnost nákazy (provádí se na fakultě z 5 ml odebrané krve) a vyplnění několika elektronických dotazníků (nejlépe z domova). Dobrovolníci mohou být také následně vyzváni k osobní účasti v etologických testech na Přírodovědecké fakultě UK. Účast v těchto dodatečných testech bývá odměňována individuálními výsledky dotazníků a absolvovaných testů, upomínkovými předměty a dobrým pocitem z pomoci vědě. Studenti PřF UK mají zároveň možnost zisku studijních kreditů (info u odběru).

Internetové dotazníky vyplňujte zde (odkaz si uložte, bude vám také zaslán emailem při přihlášení na konkrétní termín; dotazníky jsou pro vás nové, určitě jste je ještě nevyplňovali):

https://1url.cz/gMjem

Po skončení vaší účasti ve studii, tedy nejdříve po vyplnění všech dotazníků, vám sdělíme, zda jste nakažen/a či nikoliv a jaký máte Rh faktor. Výsledky jsou dostupné zhruba měsíc po odběrech. Budou rozeslány emailem. Účast ve studii je zcela dobrovolná a můžete ji kdykoli bez udání důvodu ukončit. Veškerá data budou zpracována anonymně a s klinickými i osobními údaji bude zacházeno podle platných předpisů (budou maximálně chráněny). Studii schválila Etická komise PřF UK a vede ji Prof. RNDr. Jaroslav Flegr z Přírodovědecké Fakulty Univerzity Karlovy.

Testování na toxoplasmosu se bude konat v úterý 14. května od 15.00 do 20.00 a ve středu 15. května od 09:00 do 14:00. Test se provádí serologickým vyšetřením krve, kterou vám během 2 minut odebere lékař v pracovně 245 ve 2. patře Viničné 7 (od schodiště doprava, proti učebně B2P; odběrové místo bude označeno). Žádáme vás, abyste zhruba hodinu před odběrem vypil/a 0,5 – 1 litr tekutin, strava je bez omezení.

Vyberte si na této stránce jeden z nabízených dnů a klikněte na odkaz, kde najdete instrukce, jak se přihlásit ke konkrétnímu času.

Žádáme vás, pokud se k termínu zapíšete, abyste na odběr krve opravdu dorazil/a, nebo se předem omluvil/a. Z databáze vás vyřadíme a místo uvolníme pro jiného zájemce. Dotazníky z odkazu začněte vyplňovat dostatečně dlouho před odběrem. Nezapomeňte uvést hned v úvodu králičí číslo. Vyplněné dotazníky bez identifikačního králičího čísla nebudou akceptovány. V době odběru musíte mít dokončený alespoň první dotazník s demografickými údaji.

Pokud již nezbyde volné místo v žádném z obou termínů a Vy se přesto budete chtít do pokusu zapojit, ozvěte se nám na e-mail mailto:toxopokusy@natur.cuni.cz. Učiňte tak také v případě jakýchkoliv dotazů.

Za vaši účast vám děkujeme.

Prof. Jaroslav Flegr a tým Laboratoře evoluční biologie