PokusniKralici.cz

Testy na toxoplasmózu

Milí králíci,

Prosíme, vyberte si čas testování a vyplňte barevně ohraničená pole.

Po vyplnění údajů bude na Váš e-mail odeslán kód, jehož zadání do následujícího formuláře podmiňuje přihlášení k odběrům. Během přihlašovacího procesu Vám totiž bude založena nová králičí registrace, případně bude Vaše současná propojena s novými údaji, a neradi bychom, aby Vaše Králičí číslo padlo do nesprávných rukou.

Pokud máte anonymní registraci a nechcete, aby byla propojena s novými, neanonymními údaji, nevyplňujte svoje Králičí číslo. Budete zaregistrováni znovu a Králičí číslo nové registrace bude doručeno na Vaši e-mailovou adresu. Máte-li registraci neanonymní, můžete zkusit vyplnit svoje Králičí číslo, na e-mail Vám dorazí kontrola, zda si jej skutečně pamatujete správně. Pokud si číslo nepamatujete, nevadí. Najde-li systém v databázi Váš e-mail, číslo Vám následně prozradí.

Nepotvrzením e-mailové adresy odstupujete od účasti v krevních testech. Nebude-li e-mail potvrzen do tří hodin od začátku přihlašovacího procesu, Váš vybraný čas odběru bude uvolněn dalším zájemcům, a zadané údaje se nijak nepromítnou do Vaší původní registrace.

Přihlašujete se na
18.04.2018


Text pozvánky z předchozí strany

Testy na toxoplasmózu

Na této stránce se můžete přihlásit do studie vlivu parazita Toxoplasma gondii na lidské chování.

Podmínkou účasti ve studii je otestování na přítomnost nákazy (provádí se na fakultě z 3 ml odebrané krve) a nejlépe vyplnění několika elektronických dotazníků (nejlépe z domova). Dobrovolníci mohou být také následně vyzváni k osobní účasti v etologických testech na Přírodovědecké fakultě UK. Účast v těchto dodatečných testech bývá odměňována studijními kredity (pouze studenti PřF UK), individuálními výsledky dotazníků a absolvovaných testů či upomínkovými předměty.

Internetové dotazníky vyplňujte zde (odkaz si uložte, bude Vám také zaslán emailem při přihlášení na konkrétní termín; dotazníky jsou pro vás nové, určitě jste je ještě nevyplňovali):

http://1url.cz/VtkMC

Po skončení vaší účasti ve studii, tedy nejdříve po vyplnění všech dotazníků, vám sdělíme, zda jste nakaženi či nikoliv a jaký máte Rh faktor. Účast ve studii je zcela dobrovolná a můžete ji kdykoli bez udání důvodu ukončit. Veškerá data budou zpracovávána anonymně a s klinickými i osobními údaji bude zacházeno podle platných předpisů (budou maximálně chráněny). Studii schválila Etická komise Př. F. UK a bude ji řídit Prof. RNDr. Jaroslav Flegr z Přírodovědecké Fakulty Univerzity Karlovy.

Testování na toxoplasmosu se bude konat V ÚTERÝ 17. DUBNA od 13.00 do 17.00 a VE STŘEDU 18. DUBNA od 09:00 do 13:00. Test se provádí serologickým vyšetřením krve, kterou Vám během 2 minut odebere lékař v pracovně 245 ve 2. patře Viničné 7 (od schodiště doprava, proti učebně B2P; odběrové místo bude označeno).

Vyberte si na této stránce jeden z nabízených dnů a klikněte na odkaz, kde najdete instrukce, jak se přihlásit ke konkrétnímu času.

Žádáme Vás, pokud se k termínu zapíšete, abyste na odběr krve opravdu dorazili nebo se předem omluvili. Z databáze Vás vyřadíme a místo uvolníme pro jiného zájemce. Dotazníky z odkazu začněte vyplňovat dostatečně dlouho před odběrem. Nezapomeňte uvést hned v úvodu králičí číslo. Vyplněné dotazníky bez ID nebudou akceptovány. V době odběru musíte mít dokončený alespoň první dotazník s demografickými údaji. Zbytek dotazníků maximálně do konce dubna 2018.

Pokud již nezbyde volné místo v žádném z obou termínů a vy se přesto budete chtít do pokusu zapojit, ozvěte se nám na e-mail toxopokusy@natur.cuni.cz. Učiňte tak také v případě jakýchkoliv dotazů.