Vítejte na stránkách výzkumného týmu prof. Jaroslava Flegra z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Zabýváme se především evoluční biologií, psychologií a parazitologií. Velká část našich výzkumů je založena na datech poskytnutých dobrovolníky. Nyní máte i Vy šanci zapojit se do některého z našich projektů a posunout tak hranice lidského poznání dopředu. Stačí, když se přidáte ke komunitě Pokusných králíků, vyplníte některý z našich dotazníků, ohodnotíte fotografie, nebo absolvujete jiný internetový test.

Zavítali-li jste na tyto stránky poprvé a chcete vědět víc, nakoukněte do jednotlivých záložek. V sekci Novinky sdílíme novinky z naší laboratoře a našich výzkumů, ve Stařinkách se pro vás čas od času pokoušíme shrnout něco z našich starších výzkumů, a v sekci Bobcoiny vám prozradíme, jak si můžete účast v našich pokusech zpříjemnit sběrem virtuálních bodů. A pokud vůbec netušíte, co jsme zač, podívejte se ještě na web prof. Flegra, kde se Vám představí nejen on, ale i celá naše laboratoř.

Seznam aktuálně běžících dotazníků:

 • NOVINKA! Preference rostlin (Září 2020): Velmi krátký dotazník, ve kterém vždy vybíráte ze dvou rostlin,která se Vám více líbí. (Počet bobcoinů: 10)
 • Výzva - Facebook (Březen 2020): Milí pokusní králíci, vyplňování našich dlouhých dotazníků je už pro vás brnkačka. Proto jsme se rozhodli zkusit něco podstatně náročnějšího. Tentokrát potřebujeme, aby nám náš nový dotazník věnovaný lidské paměti vyplnilo každý den 150 osob. Pokud Vám výzva k vyplnění dotazníku přišla e-mailem, využijte, prosím, odkaz z e-mailu! Děkujeme. (Počet bobcoinů: 80)
 • Rh dotazník (Leden 2020): Středně dlouhý dotazník doplnený o nekolik zajímavých výkonnostních testu. Cílem této studie je overit naše predchozí zjištení, že Rhesus krevní skupina ovlivnuje celou radu duležitých vlastností cloveka. Dotazník trvá asi 30 minut a po jeho dokoncení se o sobe dozvíte ledacos nového, treba jak jste na tom s intuicí. (Počet bobcoinů: 56)
 • Nezadaní (Květen 2019): Jen asi 25 minutový dotazník venovaný fenoménu singles. Pomužete nám zjistit duvody, proc mnoho lidí zustává v soucasnosti nezadaných, co si o tom myslí jejich okolí i oni sami. Na konci se dozvíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními s kvalitou života. (Počet bobcoinů: 30)
 • Úzkost (Září 2018): Asi 10 minutový dotazník, ze kterého se na závěr dozvíte, jak jste na tom v porovnání s ostatnímii s úzkostí a stresem. (Počet bobcoinů: 10)
 • Antibiotika (Duben 2018): Rychlý desetiminutový dotazník na pro nás poněkud neobvyklé téma. (Počet bobcoinů: 20)
 • Hodnocení obličejů - sympatie (Únor 2018): Hodnocení fotografií obličejů mužů a žen z hlediska vlastností, které by mohly být důležité pro výběr krátkodobých či dlouhodobých partnerů. Zeptáme se Vás také na to, které vlastnosti u svých potenciálních partnerů preferujete. Po vyplnění se dovíte, co jsme zjistili na základě dat, která o této problematice již máme. (Počet bobcoinů: 30)
 • Identita - zkrácená verze (Leden 2018): V dotazníku se Vás zeptáme na otázky týkající se osobní identity a lidského Já, krásu rostlin nebo morální problémy spojené s provozem automaticky řízených aut. Na závěr Vám prozradíme, co o Já říká současná věda a čeká Vás zde i podrobné vyhodnocení dílčích částí dotazníku. (Počet bobcoinů: 40)
 • Mystické myšlení (Květen 2016): Asi hodinový dotazník studující nejen mystické myšlení, ale i vztah mezi náboženstvím, zdravím a pocitem životní pohody. Součástí dotazníku je i hodnocení krásných fotografií a výstupem spousta výsledků týkajících se respondenta. (Počet bobcoinů: 120)
 • Potvůrky 3.0 (Listopad 2015): Asi 50 minutový dotazník zkoumající vztah mezi strachem, lekáním a sexem, spojený s hodnocením strašidelnosti a odporpornosti živočichů. Prý docela zábavný. V jeho průběhu vám sdělíme, jak jste na tom vy sami s depresivitou a mániemi. (Počet bobcoinů: 70)
 • Lidská sexualita (Únor 2015): Delší, ale podle ohlasu mimořádně zajímavý dotazník týkající se sexuality. Zjištujeme v něm (často s překvapením), co se lidem líbí na sexu a snažíme se odhalit, na čem všem to záleží. Na konci asi 100 minutového dotazníku vám prozradíme vaše výsledky i některé zajímavé výsledky ostatních a na závěr tentokrát dostenete jednu zajímavou nabídku. (Počet bobcoinů: 120)
 • Vliv chovu psa a kočky na zdraví a psychiku (Leden 2014): Spíše kratší dotazník týkající se chovu psa a kočky, zdravotního stavu a psychiky. Cílem této studie je ověřit nedávno publikovaná data ukazující, že chov domácího zvířete zásadně ovlivňuje riziko některých onemocnění a ovlivňuje psychické zdraví človeka. Pozor - potřebujeme data i od lidí, kteří psa a kocku nechovají a nechovali. (Počet bobcoinů: 70)